کلبه موفقیت

تو میتوانی , اراده کن و ایمان داشته باش

از مشکلات سکویی بسازیم برای صعود

از مشکلات سکویی بسازیم برای صعود

کشاورزی الاغ پیری داشت که یه روز اتفاقی میفته تو ی یک چاه بدون آب . کشاورز هر چه سعی کرد نتونست الاغ رو از تو چاه بیرون بیاره . برای اینکه حیون بیچاره زیاد زجر نکشه   کشاورز و  مردم روستا تصمیم گرفتن  چاه رو با خاک پر کنن تا الاغ زود تر بمیره و زیاد زجر نکشه . 

مردم با سطل  روی سر الاغ خاک می ریختند اما الاغ هر بار خاکهای  روی بدنش رو می تکوند و زیر پاش می ریخت و وقتی خاک زیر پاش بالا می آمد سعی میکرد بره روی خاک ها .

 روستایی ها همینطور به زنده به گور کردن الاغ بیچاره ادامه دادند و الاغ هم همینطور به بالا اومدن ادامه داد تا اینکه به لبه ی چاه رسید و بیرون اومد .مشکلات زندگی مثل تلی از خاک بر سر ما میریزند و ما مثل همیشه دو اتنخاب داریم . اول اینکه اجازه بدیم مشکلات ما رو زنده به گور کنن و دوم اینکه از مشکلات سکویی بسازیم برای صعود
 • نظرات() 
 • نوع مطلب :داستان ،
 • تکنیک عالی برای افزایش اعتماد به نفس

  تکنیک عالی برای افزایش اعتماد به نفس , امتحان کنید

  امروز می خواهیم یک نکته بسیار ساده درمورد اعتماد به نفس برایتان عنوان کنیم که نه تنها روی اعتماد به نفس درونی شما تاثیر می گذارد، بلکه باعث می شود بقیه هم شما را فردی با اعتماد به نفس بیشتر ببینند. این تغییر کوچک در رفتارتان اگر بطور مداوم مورد استفاده قرار گیرد، تاثیر شگرفی روی زندگیتان خواهد گذاشت، گرچه ساده ترین نکته ای است که بتوانید تصور کنید:

  چانه تان را بالا بگیرید.

  حالا برای لحظه ای از جلوی آینه کنار بروید و ژستتان را طوری تنظیم کنید که چانه تان خیلی بالاتر از حد نرمال قرار گیرد. درواقع، چانه تان را آنقدر بالا بگیرید که باعث شود کمی ژستتان ناشیانه به نظر برسد (بعداً برایتان توضیح می دهم که چرا چنین حسی دارید). حالا بروید و جلوی آینه بایستید و خودتان را با این ژست جدید برانداز کنید.

  ببینید که چقدر آن کسی که در آینه می بینید با اعتماد به نفس به نظر می رسد. مطمئناً این ژست با ژست قبلیتان تفاوت زیادی دارد، درست است؟

  وقتی اعتماد به نفس نداشته باشیم ناخودآگاه چانه مان را کمی پایین تر از حد نرمال می گیریم. این کار بعد از مدتی شکل عادت به خود می گیرد و ژست طبیعی صورتمان می شود. به خاطر این عادت است که وقتی برای بار اول چانه تان را خیلی بالا نگه می دارید احساس ناشی بودن بهتان دست می دهد. اما دلیل آن فقط این است که به آن عادت ندارید، همین.

  بالا نگه داشت چانه دو تاثیر خیلی قوی دارد:

  1. به دیگران نشان می دهد که اعتماد به نفس بالایی دارید و برای خودتان احترام زیادی قائلید. اما چطور یک بالا نگه داشتن ساده چانه چنین تصوری در اطرافیان ایجاد می کند؟ داستان آن دراز است اما بیشتر به خاطر سمبل هایی است که ما بعنوان برخی انواع رفتار و شخصیت در ذهنمان داریم. نکته آخر این است که همه آنهایی که اعتماد به نفس بالایی دارند، چانه هایشان را بالا می گیرند. و این هیچ استثنایی ندارد.


  ادامه مطلب


 • نظرات() 
 • نوع مطلب :راههای موفقیت ،
 • نكته هایی درباره ی اعتماد به نفس

  نكته هایی درباره ی اعتماد به نفس

  1-    همه چیز از شما شروع می شود. ارزش و احترام خود را بدانید و به وجود خود افتخار كنید.

  2- هر فردی جدا از ظاهر و موجودیت واقعی اش ، از توانایی های بالقوه و استعدادهای نهانی فراوانی برخوردار است كه با برخورداری از اعتماد به نفس می تواند آنها را بارور و شكوفا سازد .

  3- شما می توانید به  انسانی كامل و واقعی تبدیل شوید ، فقط باید به خود كمك كنید تا استعدادهای نهانی خود را از قوه به فعل در آورید.

  4-  سعی نكنید پیوستگی شما به دیگران موجب تقلید كوركورانه شما از آنها بشود و استقلال و اعتماد به  نفس خود را از دست بدهید .

  5-    انسان همان است كه خود باور می كند .


  ادامه مطلب


 • نظرات() 
 • سایكو سایبرنتیك چیست؟

  سایكو سایبرنتیك چیست؟
  سایبرنتیك علم نوپایی است كه موضوع آن بررسی ماهیت كنترل ارگانیسم‌های زنده و به معنی «فرمانش» است.

  مغز انسان از نظراندیشه احتیاج به كنترل دارد و فردی كه قدرت كنترل اندیشه هایش را پیدا می‌كند می‌تواند مشكلات روانی خود را حل كند.

  در سایكو سایبرنتیك به‌عنوان علم كنترل مغز است. اعتقاد بر این است كه انسان‌ها مجهز به دو مكانیسم خودكار و سرویس دهنده آن در مغز هستند و بنا به دستوری كه خود فرد به مغزش می‌دهد فعال می‌شوند این دو مكانیسم عبارتند از موفقیت و شكست.

  مكانیسم شكست تركیبی از احساسات منفی و یأس آور است كه مانع رسیدن فرد به هدفش می‌شود و با پرداختن به شكست‌های گذشته این مكانیسم فعال خواهد شد،  تصور یكی از خصوصیات ضروری انسان موفق است، ‌با رشد تصاویر ذهنی مثبت كه موجب رفاه بیشتر می‌شود و همچنین با ایجاد هدف‌های واقع بینانه و دست یافتنی می‌توان مكانیسم موفقیت ذهن را فعال كرد.

  سایكو سایبرنتیك می‌گوید: ذهن انسان ماهیتی خلاق دارد یعنی نظرات را به عمل تبدیل می‌كند. ذهن بسته به دستوری كه ما به آن می‌دهیم فعال وپویاست وقتی وظیفه‌ای را به مكانیسم موفقیت خود واگذار می‌كنید كار دانشمندی را می‌كنید كه مسائل مختلفی را  در اختیار مغز الكتریكی قرار می‌دهد.

  واژه سایكو سایبرنتیك به اقتباس از دكتر ماكسول مالتز به مفهوم هدایت ذهن خود به سوی هدفی مفید وسودمند است. سایكو به ذهن و سایبرنتیك در زبان یونانی به معنی راننده یا گرداننده است. سایكو سایبرنتیك یعنی روشی كه می‌خواهید توسط آن خود را كنترل و هدایت كنید و مفهوم آن این است كه از موفقیت  دورن برای رسیدن به حرمت  نفس استفاده كنیم و هرگز به احساسات منفی اجازه ورود ندهیم.

  سایكو سایبرنتیك درانسان‌هاامید و باور می‌كارد. اورا متقاعد می‌كند كه می‌تواند به هدف‌هایش برسد و در واقع از این توان برخوردار است.سایكو سایبرنتیك به زمان حال توجه دارد، شمای امروزی شمای دیروزی نیستید.

  درسایكو سایبرنتیك بیماری روانی ناشی از یك عادت ناشایست است و فقط خود فرد می‌تواند از عادت بد به عادت مفید تغییر یابد و تمام انسان‌ها برای موفق شدن به دنیا آمده اند.سایكو سایبرنتیك خلاق، ذهن را برای رسیدن به یك هدف،بسیج می‌كند، تصویر ذهنی انسان ازقدرت بی‌نظیری برخوردار است.

   اگر در ذهن تصاویر مصیبت بار را زنده كنیم و انسان‌ها را موجوداتی وحشتناك بپنداریم شانس موفقیت به راستی كاهش می‌یابد.

  در رسیدن به اهداف و موفقیت‌ها قدرت تصور بزرگترین نیرویی است كه داریم.یكی از جنبه‌های دستیابی به موفقیت و خوشبختی، خود پذیری است. كسی واقعاً خوشبخت است كه خود را همان‌طور كه هست می‌پذیرد وبه آنچه كه هست راضی است و خود را از دیگران نه برتر می‌داند و نه حقیرتر.


  ادامه مطلب


 • نظرات() 
 • نوع مطلب :علمی ،
 • ۱۲۰ قانون موفقیت جهانی از برایان ترسی

  ۱۲۰ قانون موفقیت جهانی از برایان ترسی


  1- قانون علت و معلول
  هر چیز به دلیلی رخ می دهد . برای هر علتی معلولی هست ، و برای هر معلولی علت یا علت های بخصوصی وجود دارد ، چه از آنها اطلاع داشته باشید چه نداشته باشید . چیزی به اسم اتفاق وجود ندارد .

  2- قانون ذهن
  همه ی علت ها و معلول ها ذهنی هستند . افکار شما تبدیل به واقعیت می شوند . افکار شما آفریننده اند . شما تبدیل به همان چیزی می شوید که درباره ی آن بیشتر فکر می کنید .
  همیشه درباره ی چیز هایی فکر کنید که واقعا طالب آن هستید و از فکر کردن درباره ی چیزهایی که خواستار آن نیستید اجتناب کنید .

  3- قانون عینیت یافتن ذهنیات
  دنیای پیرامون شما تجلی فیزیکی دنیای درون شماست . کار اصلی شما در زندگی این است که زندگی مورد علاقه ی خود را در درون خود خلق کنید .
  زندگی ایده آل خود را با تمام جزئیات آن مجسم کنید و این تصویر ذهنی را تا زمانی که در دنیای پیرامون شما تحقق پیدا کند حفظ کنید .

  4- قانون رابطه ی مستقیم
  زندگی بیرون شما بازتاب زندگی درونی شماست . بین طرز فکر و احساسات درونی شما از یک طرف و عملکرد و تجارب بیرونی شما از طرف دیگر رابطه مستقیم وجود دارد .

  5- قانون باور
  هر چیزی را که عمیقا باور داشته باشید برایتان به واقعیت بدل می شود . شما آنچه را که می بینید باور نمی کنید بلکه آن چیزی را می بینید که قبلا به عنوان یک باور انتخاب کرده اید . پس باید :
  - باور های محدود کننده ای را که مانع موفقیت شما هستند شناسایی کنید .
  - آنها را از بین ببرید .

  6- قانون ارزش ها
  نحوه ی عملکرد شما همیشه با زیربنایی ترین ارزش ها و اعتقادات شما هماهنگ است .
  آنچه براستی ارزش هایی را که واقعا به آن اعتقاد دارید بیان می کند ادعاهای شما نیست بلکه گفته ها ، اعمال و انتخاب های شما به ویژه در هنگام ناراحتی و عصبانیت است .


  ادامه مطلب


 • نظرات() 
 • نوع مطلب :راههای موفقیت ،
 • نکات کلیدی موفقیت در بازاریابی

  نکات کلیدی موفقیت در بازاریابی

   

     

  عوامل متعددی برای موفقیت در بازاریابی کالا و خدمات وجود دارد. در این مقاله کوتاه، قصد دارم برخی از مهمترین نکات و عوامل را برای آن دسته از دوستانی که اخیراً این سوال را از من پرسیده اند بیان کنم.

   

  بازاریابی یعنی چه؟ هیچ شده است که پیش خودتان، از خودتان بپرسید که بازاریابی اصلاً و اصولاً چیست؟ در ده دوازده سال اخیر، از افراد بسیاری که سالها در کار فروش کالا یا خدمات بودند این سوال را پرسیده ام. موفق ترین آنها هم گاهی در بیان یک تعریف کوتاه و مختصر از بازاریابی دچار مشکل می شد. هر کسی تعریفی را ارایه می داد و از دید خودش فکر می کرد که دارد جامع ترین و کامل ترین پاسخ را می‌دهد. اما متاسفانه کمتر اتفاق می افتاد که فردی بیاید و یک تعریف درست و حسابی از بازاریابی به ما بدهد. بازاریابی یک هدف ناب و مشخص دارد: «کمک» به «پاسخگویی به نیاز یا نیازهای مشترک» «گروهی از مردم» - کار بازاریاب (چه روی اینترنت یا در فضای واقعی) در اصل این است که آن گروه از مردم را که نیاز یا نیازهای مشترکی دارند و البته «قدرت خرید» نیز دارند بیابد و به آنها «کمک» کنند تا با شناخت، خرید (یا مصرف) کالا و خدمات ما، آن «نیاز» را برطرف سازند و به آن در حقیقت پاسخگویند. ببینید بازاریابی درست مثل شکار یا ماهیگیری است. برای شکار و ماهیگیری شما نیاز به یک سری ابزار دارید : اولین گام برای بازاریابی «جمع آوری» اطلاعات است: من برای شکار کجا باید بروم؟ چه فروشگاهی را می شناسید که لوازم شکار یا ماهیگیری بفروشد؟ آیا مجله ای در این زمینه چاپ می شود؟ شکارچیان یا ماهیگران معروف و مشهور کجا جمع می شوند و چطور می توانیم آنها را پیدا کنیم؟ با پرسش هایی از این دست، علاقمندان، شروع به جمع آوری اطلاعات می کنند. ماهیگیران باید که انواع ماهی را نیز بشناسند و بدانند که نیاز ماهیها (از لحاظ نور و غدا و دما و درجه حرارت و ...) چیست؟ به همین ترتیب است که بازاریاب باید بداند مخاطبین هدفش کجا قرار دارند و نیازهای آنان چیست؟ «قدرت خرید» مخاطبین هدف بسیار مهم است و بازاریاب های موفق وقت و سرمایه خود را در جایی صرف می کنند که برایشان بازده دارد.
  ادامه مطلب


 • نظرات() 
 • نوع مطلب :موفقیت در شغل ،
 • کیک بهشتی مادربزرگ

  کیک بهشتی مادربزرگ

  پسر کوچکی برای مادربزرگش توضیح می دهد که چگونه همه چیز ایراد دارد: مدرسه، خانواده،دوستان و ...

  مادر بزرگ که مشغل پختن کیک است، از پسر کوچولو می پرسد که کیک دوست دارد؟

  و پاسخ پسر کوچولو البته مثبت است.

   - روغن چه طور؟

  - نه!

  - و حالا دو تا تخم مرغ .

  - نه مادربزرگ!

  - آرد چی از آرد خوشت می آید؟ جوش شیرین چطور؟

  - نه مادر بزرگ از همه شان حالم به هم می خورد.

  - بله همه ی این ها به تنهایی بد مزه به نظر می رسند آما وقتی به درستی با هم مخلوط شوند، یک کیک خوشمزه درست می شود.

  خداوند هم به همین ترتیب عمل می کند. خیلی از اوقات تعجب می کنیم که چرا خداوند باید بگذارد ما چنین دوران سختی را بگذرانیم. اما او می داند که وقتی همه ی این سختی ها را به درستی در کنار هم قرار گیرند، نتیجه همیشه خوب است. ما تنها باید به او اعتماد کنیم ، در نهایت همه ی این پیش آمد ها با هم به یک نتیجه ی فوق العاده می رسند.  • نظرات() 
 • نوع مطلب :داستان ،
 • «شکلات» زندگی

  «شکلات» زندگی
  راز و رمز شیرین زندگی کردن خیلی سخت نیست . فقط می بایست بدانیم چگونه زندگی کنیم.

   آری مشکلات و ناکامی های مسیر زندگی، مواد خام شکلات زندگی هستند. زندگی ما همواره با مشکلات و سختی ها معنا پیدا می کند و ما آمده ایم تا مسائل زندگی را حل کنیم و لذت حل مسائل و مشکلات را بچشیم.


   از مشکلات و رنج های زندگی نهراسیم و با اقتدار در میدان زندگی وارد شویم و اینگونه از مشکلات و ناکامی های مسیر بهترین «شکلات» زندگی مان را تهیه کنیم و از طعم آن لذت ببریم.

   

   برای تهیه «شکلات» زندگی می باید به نکات مهم و دستورالعمل ذیل دقیقا توجه داشت تا طعم «شکلات» زندگی، دلچسب همه اطرافیانمان باشد :


  ادامه مطلب


 • نظرات() 
 • نوع مطلب :مقاله ،
 • به چه بخندیم؟!!!

  به چه بخندیم!!!
  درست است که با وجود مشکلات اجتماعی فراوان و نوسانات روحی و شرایط زندگی موضوعاتیکه سبب خنده ما می شود کمی کمتر شده اند اما نباید فقط نگران باشیم و به خاطر مشکلاتمان مدام غصه بخوریم.چیزهای زیادی در دنیا هست که می تواند ما را شاد و خندان کند دیدن فیلم های کمدی".شوخی و مزاح با خانواده و دوستان (البته اینها را نباید با مسخره کردن و بی حرمتی طرف اشتباه گرفت) خواندن بعضی کتاب ها و دیدن فیلم های شاد می تواند ما را بخنداند.
  آیا می دانستید که................
  * در بهبود روابط انسان ها موثر است عمر را طولانی می کند و سن افراد را کمتر نشان می دهد.

  * زبان مشترک است خنده "خنده می آورد و نقش درمانی دارد.
  * مو جب خروج گاز دی اکسید کربن از بدن می شود و جذابیت ایجاد می کند.خنده شادی می آورد همانطور که شادی خنده به دنبال دارد.
  * قدرت یاد گیری را افزایش می دهد . در بسیاری از کلاسهای درسی و آموزشی خندیدن و خنداندن یاد گیری را بیشتر می کند.
  * خنده نوعی تخلیه روانی است و تنش ها و احساسات سر کوب شده را رها می سازد
  * خنده مو حب اشک ریزش از چشم می شود که این خود نوعی واکنش دفاعی بدن است و فشار خون مغزی کمی کاهش پیدا می کند.
  * خندیدن چین و چروک صورت را از بین می برد و بهترین کرم برای پوست صورت است.
  * 5 دقیقه خندیدن از ته دل مو حب می شود افراد تا 5 ساعت درد کمتری احساس کنند.
  * خنده در برابرعصبانیت مثل آب روی آتش است بدانیم لبحند درایت و با هو شی است و
  * خداوند برای غلبه بر مشکلات 3 شیوه را در اختیار انسان قرار داده است خواب"امید" و خنده
  * خنده نشانه اعتماد به نفس "سلامت روان و احساس امنیت است.. • نظرات() 
 • نوع مطلب :مقاله ،
 • رسیدن به خواسته های غیرممکن

  «یأس» پدیده‌ای مفهومی در انسان‌هاست كه با  2رویكرد خودآگاه و ناخودآگاه بروز می‌یابد.

  در روزگار كنونی این پدیده در میان نسل جوان بیشتر دیده می‌شود چرا كه از آمال بیشتر نسبت به سایرین برخوردارند و ناكامی در راه رسیدن به یكی از این خواسته‌ها سبب بسترسازی ناامیدی در ضمیر آنان می‌شود؛ این رویكرد خود آگاه قضیه است. جوانان بنا به طبع درونی‌شان، در بسیاری از مواقع دچار خودبزرگ‌بینی یا بلندپروازی‌های فانتزی هستند؛ خیال‌هایی كه در تمامی‌شان، خود را قهرمان بلامنازع می‌بینند و وقتی از تضاد تصور خود با دنیای حـقـیـقـی باخبر می‌شوند، به‌گونه‌ای ناخودآگاه دچار یأس می‌شوند. بحران یأس در جوان امروزی فرایندی پیچیده است چرا كه با مطرح‌شدن اصولی كه مربوط به آنان نمی‌شود، رگه‌های این یأس در نوجوانی نیز دیده می‌شود و موجب سرافكندگی درونی و بیرونی آنان می‌شود.اغلب جوانان در شرایطی نابرابر، خواستار احقاق تصورات درونی خود هستند و در این راه، هر سدی كه سبب مانع تراشی در مسیر رسیدن به آن اهداف شود را برنمی‌تابند. طبیعتاً والدین نخستین مانع از دید آنها محسوب می‌شوند كه با نظارت و عدم‌تهیه امكانات مورد نیازشان، سبب سرخوردگی جوانان می‌شوند، این سرخوردگی با توجه به مقیاس آن، موجب می‌شود كه فرصت‌های اجتماعی آنان در برابر افراد عادی جامعه، بسیار محدود شود و همین امر به كنار گذاشته شدن آنان از عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ختم می‌شود.


  ادامه مطلب


 • نظرات() 
 • نوع مطلب :مقاله ،
 • آرامش در سختیها


  بهترین شکل آرامش
  پادشاهی جایزه ی بزرگی برای هنرمندی گذاشت که بتواند به بهترین شکل ، آرامش را تصویر کند. نقاشان بسیاری آثار خود را به قصر فرستادند. آن تابلو ها ، تصاویری بودند از جنگل به هنگام غروب ، رودهای آرام ، کودکانی که در خاک می دویدند ، رنگین کمان در آسمان ، و قطرات شبنم بر گلبرگ گل سرخ. پادشاه تمام تابلو ها را بررسی کرد ، اما سرانجام فقط دو اثر را انتخاب کرد. اولی ، تصویر دریاچهء آرامی بود که کوههای عظیمی دور تا دورش را احاطه کرده بودند ، در گوشه ء چپ دریاچه ، خانه ء کوچکی قرار داشت ، پنجره اش باز بود ، دود از دودکش آن بر می خواست ، که نشان می داد شام گرم و نرمی آماده است. تصویر دوم هم کوهها را نمایش می داد . اما کوهها ناهموار بود ، قله ها تیز و دندانه ای بود. آسمان بالای کوهها بطور بیرحمانه ای تاریک بود ، و ابرها آبستن آذرخش ، تگرگ و باران سیل آسا بود. این تابلو هیچ با تابلو های دیگری که برای مسابقه فرستاده بودند ، هماهنگی نداشت. اما وقتی آدم با دقت به تابلو نگاه می کرد ، در بریدگی صخره ای شوم ، جوجهء پرنده ای را می دید . آنجا ، در میان غرش وحشیانه ء طوفان ، جوجه ء گنجشکی ، آرام نشسته بود. پادشاه درباریان را جمع کرد و اعلام کرد که برنده ء جایزه ء بهترین تصویر آرامش ، تابلو دوم است.بعد توضیح داد : " آرامش آن چیزی نیست که در مکانی بی سر و صدا ، بی مشکل ، بی کار سخت یافت می شود ، چیزی است که می گذارد در میان شرایط سخت ، بمانی و آرام باشی ." • نظرات() 
 • نوع مطلب :داستان ،
 • هیچ وقت نگو دیر شده

  وقتی صحبت از رسیدن به موفقیت است و انسانی از انسان دیگری دعوت می كند تا برای رسیدن به هدفی تلاش كند، معمولاً این گونه پاسخ می شنود كه دیگر دیر شده است. عبارت «دیگر دیر شده» جواب انسان هایی است كه ارباب ذهن خود نیستند. كسی كه ارباب ذهن خود باشد هیچ وقت به كمبود منابع، پیری یا... فكر نمی كند، بلكه به این فكر می كند كه از كدام راه باید برای رسیدن به موفقیت استفاده كند. كسی كه ارباب ذهن خود نباشد حتی اگر تلاش شبانه روزی برای رسیدن به موفقیت داشته باشد هیچ وقت به خواسته خود نمی رسد.

  اگر كسی می خواهد به موفقیت برسد باید تلاشی توأم با ایمان به پیروزی داشته باشد. در كنار این موارد اگر شما بدانید كه چه می خواهید و در پی چه چیزی هستید می توانید در هر وضعیتی به موفقیت برسید. فراموش نكنید كه هرگز بدون زحمت چیزی عاید شما نمی شود.

  برای رسیدن به موفقیت باید بهای آن را بپردازید، هرچند كه این هزینه در مقایسه با آنچه كه به دست می آوری بسیار ناچیز است. • نظرات() 
 • نوع مطلب :مقاله ،
 • محدودیت ممنوع

  جیمی کوچولو، چهارتا ماهی طلایی داشت که پدرومادرش به عنوان هدیه ی تولد شش سالگی اش برای او خریده بودند. او هر شب قبل ازاین که بخوابد به آن ماهی های ظریف وزیبا و کوچولو که درآن کاسه ی بلورین وکوچک شنا می کردند نگاه می کرد .یک روز متوجه شد که آب داخل کاسه ی بلورین کمی کدر شده و لایه ای، جدارداخلی کاسه را پوشانده است.مادرجیمی برای او توضیح داد که این کاملا طبیعی است وباید آب ظرف را عوض کنند.

  جیمی میدانست که چطور باید آب ظرف را عوض کند. این را ازدوستش( هاوی ) یاد گرفته بود.

  هاوی همیشه وان حمام شان را ازآب خنک پرمی کرد وسپس ظرف ماهی را داخل وام حمام خالی می کرد. سپس پانزده دقیقه می نشست تا ظرف تمیزوبراق شود.

  همین که جیمی خم شد تا ماهی ها را به ظرفشان برگرداند منظره عجیبی دید . گرچه وان حمام خیلی بزرگ بود و بیش از یک مترعرض وحدود یک مترو نیم طول داشت ، ماهی ها همچنان یک گوشه ی وان دریک دایره ی کوچک دورخودشان می چرخیدند . جیمی ازمادرش پرسید: چرا ماهی ها با این که یک عالمه جا دارند فقط یه گوشه شنا می کنند؟

  مادرجیمی به پسرش لبخندی زد و گفت : چون نمی دانند داخل وان حمام هستند. آن ها خیال می کنند هنوزتوی همان تنگ قبلی هستند ، همان جایی که همیشه بوده اند.خیلی ازاوقات ما درزندگی مان تفاوت زیادی با ماهی های جیمی نداریم . حتی موقعی که به ما فرصت رشد می دهند تصمیم می گیریم سرجای مان بما نیم ودر دوایر کوچکی دورخودمان شنا کنیم. بسیاری ازاوقات آشنا را به  ناآشنا ترجیح می دهیم ونو را به کهنه ارجح می دهیم . چنان به ماندن درمنطقه ی امن خودمان عادت می کنیم و دربرابر دل به دریا زدن و جاری شدن در جریان تغییر، مقاومت می کنیم و از روبرو شدن با نا شناخته ها سربازمی زنیم که زندگی ما را مجبورمی کند تغییر کنیم
 • نظرات() 
 • نوع مطلب :داستان ،
 • موفقیت یعنی...

  موفقیت یعنی...
  موفقیت یعنی از مخروبه شکست،
  کاخ پیروزی ساختن.

  موفقیت یعنی از ناممکن ها،
  ممکن ساختن.

  موفقیت یعنی همیشه جانب حق را نگاه
  داشتن.

  موفقیت یعنی با ارامش زیستن.

  موفقیت یعنی ناکامی ها را جدی
  نگرفتن.
  ادامه مطلب


 • نظرات() 
 • نوع مطلب :راههای موفقیت ،
 • واقعیتهای جدید درباره فروش

  بازاریابی
  در فروش هدف برقراری ارتباط با مشتری و متقاعد ساختن وی برای خرید به شیوه‎ای هر چه موثرتر است. برای این منظور باید شناخت کاملی از مشتری داشت. باید تعریفی از یک مشتری ایده‎آل داشت. باید از خود پرسید چرا مشتری باید محصول ما را برای خرید انتخاب کند.
  واقعیتهای تازه‎ای که راجع به فروش مطرحند به قرار زیرند:
  -1 امروزه، تعداد فروشندگان بیشتر از تعداد خریداران است.
  -2 امروزه، فروش از هر زمان دیگری پیچیده‎تر است.
  -3 امروزه، فرایند فروش تمرکز بیشتری را نسبت به گذشته طلب می‎کند.
  -4 جلب اعتماد مشتری، امروزه بیش از هر زمان دیگری در فروش مطرح است.
  -5 برای موفقیت در فروش، باید اصول اولیه را به شدت مورد توجه قرار داد.
  از جمله مسائل کلیدی که در فروش مطرح است یافتن مشتری، ایجاد حسن تفاهم و رابطه نزدیک با مشتری، تشخیص نیازها، معرفی محصولات یا خدمات مورد ارائه، پاسخگوئی کامل و قانع کننده به سوالات مشتری، تکمیل و قطعی ساختن فرایند فروش (اطمینان از اینکه مشتری درست در همین لحظه از شما خرید می‎کند_)، و خرید مجدد مشتری از شما در آینده هستند.

  -2 جستجو و یافتن مشتری – کلید فروش موفق
  برای هر آنچه که در مورد فروش انجام می‎دهید از قانون 80 به 20 تبعیت کنید. وظیفه اصلی یک فروشنده خلق مشتری و سپس حفظ آن است. به عنوان یک فروشنده خوب باید هشتاد درصد زمان خود را صرف ایجاد مشتری کرده و تنها بیست درصد زمان خود را به حفظ آنها اختصاص دهید.
  فرایند فروش شامل سه فعالیت پایه‎ای و اصلی است: ابتدا جستجو و یافتن مشتری است؛ سپس ارائه محصول و متقاعد ساختن مشتری برای خرید از شماست؛ و در پایان هم پی‎گیری و قطعی ساختن فرایند فروش، یعنی خرید درست در همان لحظه، است. برای یک فروش موفق باید هشتاد درصد از وقت به دو مرحله اول و تنها بیست درصد به مرحله سوم اختصاص یابد. قوی‎ترین و پربارترین واژه در در عرصه فروش «اکتشاف» است. یعنی مهمترین کار جستجوی مشتری و یافتن آن است.

  -3 برقراری ارتباط در فروش
  قانون- کسی از شما خرید نخواهد کرد، مگر اینکه متقاعد شود که شما دوست او بوده و در راستای علایق او عمل می‎کنید.
  - دانسته های شما برای مشتریان بی‎اهمیت است، مگر زمانی که بدانند چقدر می‎دانید.
  - امروزه معمولاً رابطه ایجاد شده بین مشتری و فروشنده پس از فروش هم حفظ می‎شود. بنابراین تصمیم به خرید به معنای تصمیم برای ایجاد یک ارتباط بلند مدت است.
  - به دلیل پیچیدگی محصول/خدمت ارائه شده رابطه مهمتر از آن چیزی است که در معرض فروش قرار دارد.


  ادامه مطلب


 • نظرات() 
 • نوع مطلب :موفقیت در شغل ،


  • کل صفحات:2  
  • 1
  • 2
  •   

  برای غلبه انسان بر دشواریها خداوند 3 روش در اختیار انسان قرار داده است:
  خواب , امید و خنده
  (پروفسور امانویل)

  امشب تمام عاشقان را دست به سر کن
  یک امشبی با من بمان، با من سحر کن
  بشکن سر من، کاسه ها و کوزه ها را
  کج کن کلاه، دستی بزن، مطرب خبر کن
  گل های شمعدانی همه شکل تو هستند
  رنگین کمان را، به سر زلف توبستند ...

  تو میرِ عشقی، عاشق بسیار داری
  پیغمبری، با جان عاشق كار داری
  امشب تمام عاشقان را دست به سر كن
  یک امشبی با من بمان، با من سحر کن ...

  محمد صالح اعلاء

  نسترن عطری


  آخرین پست ها


  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic